Apex Legends Ban Yedim

Apex legends ban yedim başlıklı konularla dolup taşmaya başlayan yerli ve yabancı Apex Legends destek forumları ve EA forumu üzerine böyle bir yazı hazırlamaya karar verdim.

Oyunun geçtiğimiz haftalarda 400 bin kadar oyuncuyu kalıcı olarak banladığını biliyoruz. Easy Anti Cheat adı verilen bu sistem tıpkı Valve Anti Cheat gibi tespit ettiği hilecileri otomatik olarak oyundan uzaklaştırıyor. Peki sistem yüzde yüz doğru tespit yapabiliyor mu? Maalesef bu pek de mümkün değil. Bunu da kullanıcıların geri dönüşlerinden anlıyoruz. Maalesef yüzlerce Türk ve yabancı oyuncu sebepsiz ban yedim, nasıl kaldırabilirim şeklinde sorularla yardım bekliyor.

Bu yazıda EA ile iletişim kurarak ban kaldırmayı deneyeceğiz. Öncelikle belirtmeliyim ki bu yöntem eğer gerçekten hack/cheat programları kullanmadıysanız faydalı olacaktır. Yani masum olan birisi her halükarda hesabına tekrar erişebilir. Eğer hile kullandıysanız ve kalıcı olarak yasaklandıysanız üzgünüm, sizin oyuna bir daha girmemeniz herkes açısından en doğru olanıdır.

Apex Legends Ban Yedim

Apex Legends Ban Yedim

Apex Legends Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

Apex Legends Ban Yedim İtirazı Nasıl Yapılır?

  • Help.ea.com/en/contact-us adresine gidin.
  • EA’nın iletişim sayfasında gösterilen oyunlar listesinden Apex Legends’ı seçin.
  • Platformunuzu -PS4, Xbox One veya PC- seçin.
  • Manage my account ve ardından Banned or suspended account butonlarına tıklayın.
  • Select Contact option butonuna tıklayın
  • OTHER SUPPORT OPTIONS başlığı altındaki E-mail sekmesini + işaretine tıklayarak genişletin.
  • Formdaki ad soyad gibi gerekli bilgileri doldurun.
  • Subject* kısmına “Banned account” yazın.
  • Please describe your issue* kısmına ise aşağıdaki metni yazabilirsiniz.

“To Whom it may concern, I’ve been banned from Apex, without the usage of any kind of cheat. I think my ban is unfair. Could you please consider unlocking my account? Thanks allready.”

 • User name satırına oyundaki yani Origin kullanıcı adınızı eksiksiz şekilde girin.
  Son olarak E-mail Us butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Şimdi EA’nın isteğinize geri dönmesini beklemelisiniz. Unutmadan oyundan yasaklandıysanız şöyle bir metin çıkıyor karşınıza “Game Security Violation Detected (#00000001)” ve oyuna hiçbir şekilde giremiyorsunuz.

Apex Legends’a Donanım Banı Geliyor

Respawn Entartainment ve EA hile kullanımını kalıcı olarak bitirmek konusunda kararlı. Oyun ücretsiz olduğu için hileden dolayı yasaklananlar kolayca yeni bir Origin hesabı açabiliyor ve oyuna tekrar dahil oluyorlar. Hile kullanımı tespit edilip banlanıncaya kadar da herkesin oyun keyfini katlediyorlar. Ancak buna kalıcı bir çözüm üretilmek üzere: Donanım banı! Nedir bu derseniz, bir hileci tespit edildiği anda kullandığı bilgisayar parçalarına özel yasaklama getiriliyor. Yani bir nevi o bilgisayar fişleniyor ve yeni hesap açsanız dahi oyuna bir daha kesinlikle giremiyorsunuz. Tek çözüm yeni sistem toplamak… Kimse ücretsiz bir oyun için binlerce dolarlık masraf yapmayacağı için donanımdan ban atmak hileye büyük oranda çözüm getirmiş olacak.

Oyundan Yasaklanmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Apex Legends raporla çalıştığı gibi otomatik bir hile engelleme sistemine de sahip. Yani hem raporları inceleyen gerçek insanlar var hem de Anticheat adı verilen yapay zekalı bir denetim mekanizması. Milyonlarca rapordan bahsedildiği için bu kaçınılmaz bir durum ve dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Örneğin; oyun dosyalarında hiçbir şekilde değişiklik yapılmaması gerekiyor. FPS arttırma v.b. işlemler için bazı metin dosyalarında yapacağınız değişiklikler kalıcı olarak ban yemenize neden olabilir.

Bir diğer konu ise oyuna müdahale eden programlar. Bunlar bazı makrolar ve görüntü değişikliği gibi masum görünen ancak oyun tarafından hoş karşılanmayan değişiklikler yapıyor. Anti hile programı bunları ayırt edemediği için hack sınıfına alıyor ve hesabınızı süresiz yasaklıyor. Oyundan ban yememek için bu tür yardımcı programlardan da uzak durmanızı öneririm.

3 Comments

Bir Yorum Yap