Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Apex Legends (Bknz Apex Legends indir) 2019 Şubat ayında çıktığından bu yana yaklaşık ikinci ayını doldurmak üzere. Ancak oyuncular mobil versiyon konusunda isteklerini belirtmeye başladı bile. Oyun şu anda sadece PS4 ve PC platformlarında oynanabiliyor ve çapraz platform desteği de bulunmuyor. Peki Apex Legends mobile ne zaman çıkacak? Detaylar yazımızda…

PUBG ve Fornite gibi rakipleri cep telefonlarındaki battle royale hanedanlığının tahtına oturmuş durumdalar. Hatta birçok savaş oyunu da battle royal modunu çıkararak onlara rakip olmayı deniyor. Günümüzün popüler oyun modu Apex Legends’in kendisini oluşturuyor. Bu nedenle Apex Legends yetkilerinin oyunun cep telefonlarında da oynanabilmesi için çalışmalar yaptıklarını biliyoruz. Bu kaçınılmaz bir durum.

Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak

Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile Çıkış Tarihi

Bazı kaynaklara göre Respawn Entartainment bu iş için kolları sıvadı bile. Rakiplerinin mobile cihazlarda da gerisinde kalmak istemeyen ve bir an önce kullanıcıların beklentilerini karşılamak isteyen şirket bu konudaki çalışmalarına son gaz devam ediyor. Şirketten şu ana kadar yapılmış resmi ve yazılı bir açıklama yok. Bu nedenle apex legends mobile çıkış tarihini şu an için net olarak bilmiyoruz.

EA CEO’su Andrew WilsonOyunun mobil cihazlarda oynanabilmesi ve çapraz platform desteği için çalışıyoruz. Ayrıca oyunumuzun Asya’da muazzam bir başarı yakalamasını umuyorum” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu açıklama tam bir çıkış tarihi vermese de ifadelerimizi haklı çıkarıyor.

Apex Legends Mobile Mutlaka Olması Gereken Özellikler

Rakiplerine baktığımız zaman yaptıkları en büyük hatanın tıpkı masaüstü cihazlarda olduğu gibi optimizasyon eksiği olduğunu görüyoruz. Telefonlarda battle royale oyunlar oynanmak istendiği zaman cihaz inanılmaz hızlı bir şekilde şarj tüketiyor ve oyun keyfi yarım kalıyor. Özellikle iPhone cihazlarda 1 veya 2 oyun sonrasında şarjı tamamen biten cihazlar mevcut. Android tarafında bu durum biraz daha iyi ve bataryalar daha uzun süre dayanabiliyor.

“Apex Legends Respawn Nasıl Yapılır” yazımızı okudunuz mu?

Apex yetkilerinin bu konuda ne yapıp edip telefonların batarya ömürlerine saygılı olması gerekiyor. Kullanıcıların en büyük beklentisi birkaç yıl önce çıkmış cihazlarda da kasma, donma ve takılma sorunları olmadan oyun oynayabilmek ve şarj konusunda pili sömürmeyen eğlenceli bir oyun oynamak. Respawn Entartainment bunu başarabilirse mobil platformda da başarılı olacaktır.

Mobil cihazlarda (iOS ve Android) yaşanan bir diğer sorun ise aşırı derece karmaşık tuş kombinasyonlarıdır. İnsanlar battle royale oyun oynarlarken hangi durumda hangi tuşa basacaklarını karıştırabiliyorlar ve bunu tam anlamıyla kavramak çok zaman alıyor. Haliyle oyuna girip gerçek anlamda eğlenmek uzun bir süre mümkün olmuyor. EA’den beklenen bir özellik de bu; sadelik ve kolay oynanabilirlik.

Apex Legends Mobile Çıkacak Mı?

Üzerinde durulması gereken bir mevzu da mobil versiyon çıkacak mı çıkmayacak mı konusudur. Her ne kadar EA tarafında bir ipucu yakalamış olsak da firmaların bu tür sözler verip tutmadıklarına pek çok kez şahit olduk. Ve bizim Apex Legends’in mobil platform desteğinin kesin olarak geleceğini söyleme nedenimiz EA’nin açıklaması değil.

Mobil oyun kesin olarak gelecektir çünkü EA gibi kar amacı güden bir kurum bu fırsatı kesinlikle kaçırmaz. Google Play ve Apple Store platformları şu anda kazancın en yüksek olduğu alanlardır. İnsanlar mobil oyun oynamayı daha pratik bulduklarından bu alanda da milyonlarca oyunculuk geniş bir kitle duruyor. Kısaca şirketler bunu gözardı etmeyecek ve mobil apex legendsi çıkaracaklardır.

Keyifli oyunlar dilerim.

Bir Yorum Yap