Apex Legends Octane Rehberi Nasıl Oynanır?

Octane, Apex Legends’in geliştiricisi olan Respawn Entertainment’ın oyuna sonradan eklediği ilk efsane. Oyunun diğer karakterleri gibi, Octane’nin yetenekleri de hareketlilikle ilgili. Süratle hareket edebilen ve oldukça yararlı yeteneklere sahip olan bu şampiyon Wraith’in tahtını elinden almış durumda.

Pasif, Taktik ve Ultimate yeteneği hakkında konuşacağız ve bunların nasıl daha etkili kullanabileceğini göstereceğiz. Bu yeteneklerden taktik ve nihai yeteneği hangi tuşla kullanacağınız size kalmış, oyun ayarlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz ilk olarak karakterin kısa hikayesiyle başlayalım ve ardından Apex Legends Octane rehberine geçelim ve nasıl oynanacağını öğrenelim!

“Apex Legends Kendi Kendini Canlandırma” yazım ilginizi çekebilir.

Octane Kimdir? Kısaca Hikayesi

Gerçek adı Octavia Silva (Bknz Apex Legends Octane) olan karakterimiz bu tür bir savaş sırasında bacaklarını kaybediyor ve takma ayaklarıyla hayatına devam ediyor. Ayaklarının tedavisini yapan ise kendisi gibi bir şampiyon olan Lifeline’dir. Şu anda iki takma metal bacak üzerinde hareket eden bu efsane karakter tam bir adrenalin ve hız bağımlısı!

Apex Legends Octane

Apex Legends Octane

Apex Legends Octane Rehberi

PASİF YETENEĞİ: Kendini İyileştirme

Octane sağlığını otomatik olarak yenileme özelliğine sahiptir.

Octane, medkitler ve sağlık eşyaları yerine kendi özel gücünden faydalanabilir. Sağlığınızı eşya harcayarak doldurmanız için hiçbir sebep yok. Canınızı doldurmak için sadece bekleyin, eğer damage almıyorsanız pasif yetenek eksik olan sağlığı kısa sürede dolduracaktır.

Eğer düşük taarruzlu bir oyundaysanız, Octane ilaçlarını müttefikleriyle diğer karakterlerden daha sık paylaşabilir çünkü pasif yeteneği sayesinde onlara daha az ihtiyaç duyar.

TAKTİK YETENEĞİ: Hızlı Hareket Edebilme

Octane, sağlığı pahasına hızlı hareket eder.

Octane, kullanıldıkça sağlığı azaltan ancak hızlı hareket edebilmesini sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Kendinizi bu yetenekle öldüremezsiniz, bu yüzden mor zırhınız varsa, onu kullanmaktan çekinmeyin. Sadece sağlığınızın düşük olabileceğini ancak pasif yeteneğinizi sayesinde yeniden dolduğunu unutmayın.

Gemiden iner inmez Stim adı verilen hızlı koşma yeteneğinizi kullanın. Sağlığın oyun içindeki maliyeti düşüktür, bu nedenle azalan sağlığınızı düşünmeden rakiplerinizden önce silah bulun.

NİHAİ YETENEĞİ: Atlama Rampası

Octane, daha yükseğe ve ileri zıplamak için herkesin kullanabileceği bir atlama yastığı yaratabilir.

Fırlatma pedleri, momentumu hesaba katar (Apex Legends’daki her şey gibi), bu nedenle ekstra uzun bir sıçrama yapmanız gerekiyorsa hızlı koşmaya başlamanızı öneririm. Rampalar taktik yetenekle birlikte kullanıldığında oldukça verimlidir.

Fırlatma pedleri büyük olduğundan görülmesi kolaydır ve bu onları yem olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Biri sizi takip ediyorsa, fırlatma rampasını kullanın ve bir köşeye çekilin. Sizi kovalayan düşman, kendini yanlış yöne fırlatabilir.

Bir Yorum Yap