Apex Legends Para Kazanma

Apex Legends para kazanma hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz çok yeni bir oyun! 1 aylık sürede toplamda 50 milyondan fazla kişi tarafından oynanan ve anlık oyuncu rekorları kıran bu battle royale oyunu size gerçek para kazandırabilir! Burada oyun içi para kazanmaktan bahsetmiyorum yani Apex coin değil gerçek TL kazanacağız. Size bunun nasıl mümkün olabildiğini anlatmak istiyorum.

Apex Legends Para Kazanma

Önceki yazılarımdan birinde Kunai adı verilen oyun içi bıçaklardan bahsetmiştim. O yazıya şuradan ulaşabilirsiniz: Apex Legends Bıçak ile 80$ Kazanma Bu bıçaklara sahip hesaplar gerçek paralar karşılığında satılıyor ve ortalama 300-400 TL gibi fiyatlara alıcı bulabiliyorlar. Yani oyun kendi piyasasını oluşturmaya başladı bile.

Eğer PUBG, CS:GO gibi oyunları oynadıysanız o oyunlardaki itemlerin ne kadar yüksek fiyatlara satıldığına şahit olmuşsunuzdur. Bazı silah skinleri ve bıçaklar binlerce tl fiyata alıcı bulabiliyordu. Aynı şey burada tam olarak geçerli olmasa da yine de Apex Legends bize ciddi paralar kazandırabilir. Tam olarak geçerli olmasa da diyorum çünkü oyun yapımcıları item takasını kısıtlamış durumda. Oyun içindeki eşyaları hiçbir şekilde başka bir hesaba transfer edemiyorsunuz. Bu da item ya sizde kalacak yada hesabı komple satacaksınız demek.

Kısaca Apex Legends para kazanma olayı gerçekten var ve oyun şu anda bir ek gelir kapısı olmuş durumunda.

Aşağıda sizlere bu oyundan nasıl gerçek para kazanılır yöntemlerini anlattım.

Apex Legends Oyunundan Ne Kadar Kazanabilirim?

Aşağıda paranın nasıl kazanılabileceğini detaylı olarak anlatacağım. Bunlardan herhangi birini veya birkaçını denemek tamamen size kalmış. Gelecek paranın miktarı da yine sizin çabanıza bağlı. Örneğin bazı twitch yayıncıları yeterince kazanmadıklarından ve izleyici bulmakta zorlandıklarından dolayı çok geçmeden yayınlarına son veriyor. Bazı yayıncılarsa inatla yayın yapmaya devam ediyor ve hak ettiğini alıyor.

Burada çabanız, sabır ve istikrar önemli. Bunları uyguladıktan sonra para kazanmamak için geriye hiçbir neden kalmıyor. Profesyonel bir twitch yayıncısı ve oyuncusu, youtuber veya blogger mutlaka bu işten gelir elde edecektir!

Apex legends Para kazanma

Apex Legends Para Kazanma

Apex Legends Para Kazanma Yöntemleri

Hesap (İtem) Satış Yaparak

Apex Legends, değerli itemlerin olduğu bir oyun. Bu itemler ise Apex Pack adı verilen kutulardan çıkıyor ve her itemin satış fiyatı farklı. Şu anda oyun içinde gerçek para ile alıcı bulabilen skinler var. Bunlardan birisi yukarıda bahsettiğim bıçak. Eğer bıçak itemi olan bir hesabınız varsa bunu satış sitelerine ilan vererek gerçek tl karşılığında satabilirsiniz.

İtem satışı dışında hesapların kendisi de alıcı bulabiliyor. Özellikle yurtdışı sitelere bakarsanız yüksek level, yüksek kill ve damage puanlarına sahip hesapların da dolar kuruyla satıldığını görebilirsiniz. Siz de şansınıza ve oyunculuğuna güveniyorsanız Apex Legends item ve hesaplarından para kazanabilirsiniz.

Twitch Yayını Yaparak

Oyunlarla ilgiliyseniz yolunuz mutlaka Twitche düşmüş olmalı. Battle Royale oyunlar yüksek adrenalin içerirler ve her anları heyecan doludur. Bu heyecan canlı yayınlara da yansır. İzleyiciler tarafından oldukça eğlenceli bulunan Twitch canlı yayınlarında Apex Legends oynayabilirsiniz.

Twitch yayını yapabilmek için başlangıçta yüksek upload değerine sahip bir internet bağlantısı ve yüksek performanslı bir sistem yeterli olacaktır. Tüm bunların yanı sıra izleyiciler sizin oyun tarzınızı da dikkate alırlar. Yani profesyonel bir oyuncu her zaman daha fazla izlenir, haliyle daha fazla para kazanır.

Twitch yayını açacaksınız iyi bir oyuncu olduğunuzdan veya yayınlarını eğlenceli hale getirebileceğinizden emin olun. Belki de geleceğin en büyük yayıncılarından bir tanesi sizsinizdir, kim bilir? 🙂

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; Twitch yüzbinlerce insan için iş kapısı oldu. Bknz TwitchTv Türkiye’de ve dünyada oyuncular bu platformda yayın yaparak para kazanıyorlar ve bunun dışında başka hiçbir işe ihtiyaç duymuyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir haberde EAnın Ninja ve Shrouda sadece oyunu denemeleri karşılığında milyonlarca dolar ödeme yaptığı konuşuldu. Sizin de abonelikler, bağışlar ve sponsorluklar derken geliriniz aylık onbinlerce lirayı bulabilir.

Youtube Videoları Çekerek

Apex Legends videoları şu anda Youtube en çok izlenen videoları. Hem popüler hem de sevilen bir içerik türü olduğundan oyun videoları yüklediğiniz bir kanal açabilirsiniz. Burada adsense reklamları yayınlayarak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Türkiye’de bu işi yapan pek fazla kanala rastlamadım, nedeni oyunun çok yeni olması olabilir. Ancak PUBG, Fortnite, H1Z1 ve CS:GO için bu yıllar boyunca yapıldı ve kanal sahiplerine yüklü paralar kazandırdı. Komik anlar, en iyi atışlar, taktikler, rehber videolar çekerek kanalınızı büyütebilirsiniz.

İsterseniz kanalı yabancı dilde oluşturmayı da düşünebilirsiniz. Yabancı dilde (İngilizce) videolar çok daha geniş bir kitleye hitap ederler ve yurtdışında youtube gelirleri Türkiye’nin 4-5 katı daha çok gelir getiriyor. Aşağıdaki videoyu ele alabiliriz; kanal sadece Apex Legends videoları yayınlıyor ve kısa sürede 67K aboneye ulaşmış. Yüklediği
videoların izlenme sayısıysa abone sayısının çok daha üstünde.

Apex Legends Sitesi Açarak

Bu kıyağı da kimse yapmaz 🙂 Evet, Apex Legends yeni bir oyun olduğundan ortada size rakip olabilecek pek fazla site de yok. Benim siteme benzer forum veya blog site açarak Apex Legends yazıları yazabilir ve düzenli para kazanabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için site nasıl kurulur, seo uyumlu yazı nasıl yazılır gibi birçok farklı konuya da hakim olmanız gerekiyor.

Her şeye rağmen bu konuda hevesliyseniz benim sitemde yazabilir veya ücretsiz destek talep edebilirsiniz. Web sitenizi açtıktan sonra link, tanıtım yazıları gibi reklam ve sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz. Burada kazanacağınız miktar sitenizin ziyaretçi sayısına göre değişir. Kısaca ne kadar çok ziyaretçi o kadar para diyebiliriz.

Apex Legends Turnuvalarına Katılarak

Bir diğer apex legends para kazanma yolu ise turnuvalardır. E-spor haberlerini takip ediyorsanız birçok büyük takımın Apex ekiplerini kurduklarını ve turnuvalara hazırlandıklarını da duymuşsunuzdur. Tıpkı futbol ve basketbol gibi E-spor da kendi içinde büyük bir kitleyi barındırıyor.

Profesyonel oyuncu fiyatları futbolcu fiyatlarıyla yarışır duruma geldi bile. İlgi yoğun olunca arz talep sonucu turnavalar da kaçınılmaz oluyor. Geçen hafta ilk Apex Legends resmi turnuvası yapıldı bile (Ninja ekibi kazandı). Siz de oyunculuğunuza güveniyorsanız kendi takımınızı kurun ve hazırlıklara başlayın! Apex Legends para kazanma hedefine bir adım daha yaklaşın!

Keyifli oyunlar dilerim.

No Responses

Bir Yorum Yap