Apex Legends Silahlar Rehberi

Apex Legends silahlar rehberi, oyunu biraz daha ciddiye almaya başlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri. Hangi silahın ne kadar hasar verdiğini bilmek stratejik açıdan önemlidir ve oyun için yapılacak doğru silah tercihi daha uzun süre hayatta kalmanıza hatta şampiyon olmanıza vesile olabilir. Apex Legends silahlar rehberi yazısında en güçlü silah hangisidir, en çok hasarı hangi silah verir ve özel silahların damage oranları gibi bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Aşağıda, şu ana dek ele geçirilen tüm önemli silah istatistiklerini ve her kategorideki en iyi Apex Legends silahlarını seçtiğimizi görebilirsiniz. Apex legends silahları çok çeşitli kombinasyonları olan ve tercih yapmakta zorlandığımız bir oyun. Bu silahların zamanla sayılarının artacağını düşünürsek en iyisinin hangisi olduğunu bilmek için aşağıdaki tabloya göz atmanızda fayda var.

Oyun Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken Bazı İpuçları

  • Bir karakterin maksimum HP miktarı 200 olabilir. Oyun başlangıcında her karakterin 100 HP’si bulunur. Sol altta görülen kalkan barlarının her biri 25 HP verir ve toplam 4 tane olabilirler. En fazla kalkanı mor ve altın rengi zırh verir.
  • Kasklar (Helmet’s) karaktere kalkan gücü vermezler. Bunun yerine şampiyonları damagelere (hasar) karşı daha dayanıklı hale getirirler.
  • Pompalı tüfek olarak tarif edilen Shotgun sınıfı silahlar mermileri -daha doğrusu çekirdekleri- saçtıkları için aşağıda gösterilen hasar miktarı bu çekirdeklerin tamamı isabet alırsa ortaya çıkacak hasar miktarıdır.
  • Silahların özellikleri yani tepme oranları ve şarjör kapasiteleri oyun içindeki eklentilerle geliştirilebilir. Silahlardan tam anlamıyla verim almak istiyorsanız bu eklentileri kullanmaya özen gösterin.
  • Oyun içindeki hasar miktarlarınızı anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca savaş esnasında toplam damage oranınız aralıksız vuruşlarda size yansıtılır ve bu sayede düşmanın HP durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Düşmanlarınızın zırhını parçaladığınızda cam kırılması tarzında bir ses ortaya çıkar. Kırmızı renki bir damage sayısı gördüğünüzde bu düşmanın zırhını tamamen parçaladınız demektir.
Apex Legends Silahlar Rehberi

Apex Legends Silahlar Rehberi

Apex Legends Silahlar Rehberi: En İyisi ve Güçlüsü Hangisi?

Sniper Rifle & DMR (Keskin Nişancı Tüfekleri)

SilahCephane TipiAtış TipiŞarjör Kap.GövdeKafa

Kraber .50-CalSpecialBolt-action4125250
Triple TakeEnergySingle569138
Longbow DMRHeavySingle555110
G7 ScoutLightSingle103060

 

Assault Rifle (AR – Saldırı Tüfekleri) & Light Machine Gun (LMG – Hafif Makineli Tüfekler):

SilahCephane TipiAtış TipiŞarjör Kap.GövdeKafa

M600 Spitfire (LMG)HeavyAuto352040
Hemlok Burst ARHeavyBurst / Single181836
Devotion (LMG)HeavyAuto441734
VK-47 FlatlineHeavyAuto / Single201632
R-301LightAuto / Single181428
HavokEnergyAuto251836

 

Submachine Gun (SMG – Hafif Makineli Tüfekler):

SilahCephane TipiAtış TipiŞarjör Kap.GövdeKafa

ProwlerHeavyBurst of 5201421
AlternatorLightAuto161319
R-99LightAuto181218

 

Shotgun (Pompalı Tüfekler):

SilahCephane TipiAtış TipiŞarjör Kap.GövdeKafa

MastiffSpecialSingle4144288
PeacekeeperShotgunPump-action6110165
EVA-8 AutoShotgunAuto86390

 

Pistol (Tabancalar):

SilahCephane TipiAtış TipiŞarjör Kap.GövdeKafa

WingmanHeavySingle64590
MozambiqueShotgunSingle34566
P2020LightSingle101218
RE-45 AutoLightAuto151116

En İyi İyi Apex Legends Silahı Seçimi Nasıl Yapılır?

Sadece care packagelerden elde edilen iki özel silah olan Mastiff ve Kraber keskin nişancı tüfeği – ham hasar hem de fayda açısından oyunda en iyisidir, ama bu iki silahı elde etmek oldukça zordur. Bu silahlar, maksimum zırhı olan herhangi bir düşmanı tek vuruşta yere serebilecek silahlardır, hatta kafa atışları ile 200’den fazla damage verebilmekteler. Bu nedenle birine tek atmak istiyorsanız bu silahları mutlaka değerlendirin.

Daha kolay elde edilen ve çoğu loot bölgesinde bulunan R99 ise kısa sürede tüm şarjörünüzü düşmanın üzerine boşaltan hızlı bir silahtır. Damage oranı düşük olsa da diğer silahlara göre atış hızı çok daha yüksek olduğundan özellikle yakın mesafe savaşlarda mutlaka tercih edilmelidir.

Longbow DMR, uzun mesafe atışlarda yüksek damage oranı sayesinde düşmanı ağır hasar verebilir. Uzun menzil dürbünler kullanarak hem düşmanlarınızın yerini tespit edebilirsiniz hem de onlara yaklaşmadan isabetli atışlar yapabilirsiniz. Bu silahın tek kötü yanı seri atışlar yapamaması.

AR adı verilen saldırı tüfekleri sınıfında benim tercihim hem çok seri atışlar yapabilmesi hem de şarjör kapasitesi yüksek olması nedeniyle R301. Mermi yayılımı yüksek olsa da biraz pratik yaparak üstesinden gelebilirsiniz. Bu silah yerine Devotion ve Spitfire da tercih edilebilir.

Son olarak bir tüfeğe sahip değilseniz RE-45 otomatik tabanca, saldırı tüfeklerinin yerini alabilecek en iyi seçim olacaktır. Daha iyi bir tabanca tercihi isterseniz seri atış yapamayan ancak yüksek damage oranı ile birçok oyuncunun tercihi olan Wingman’i deneyebilirsiniz. Wingman, Skullpiercer eklentisiyle hasar oranı arttırılabilen bir silah.

Apex Legends Bıçak ile 80$ kazanma yazımı okudunuz mu?

Bu yazıda sizlerle birlikte Apex Legends silah rehberi oluşturduk ve oyuncuların en çok tercih ettiği güçlü silahları listeledik. En iyi ve en çok damage hasarı veren silahlar hangileridir öğrendik. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Apex Legends’in en iyi silahı hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Keyifli oyunlar dilerim!

Bir Yorum Yap