Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Apex Legends sistem gereksinimleri, önerilen ve minimum sistem özellikleri nelerdir? Oyun esnasında sorun yaşamadan keyif almanız için gereken sistem özelliklerini sizinle paylaşıyorum. Keyifli okumalar dilerim.

Apex Legends oynamak istiyorsunuz ancak diğer battle royale oyunlardan edindiğiniz acı tecrübeler sizi temkinli davranmaya itiyor öyle değil mi? 100 kişinin aynı anda bağlandığı ve grafiksel anlamda doyurucu özelliklere sahip bir online oyun oynamak için ciddi bir parayı gözden çıkarmak gerekir.

Bu tabuyu Apex Legends ile yıkmanın zamanı geldi çünkü en kötü cihazlarınızda bile bu oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Üstelik çok daha gerçekçi grafiklerle. Respawn Entartainment bunu nasıl başardı bilemiyoruz ancak güzel grafiklerle akıcı bir oyun deneyimi yaşamaya hazır olun. Üstelik bedava 🙂

FPS arttırmak için daha çok ayara ihtiyacınız varsa “Apex Legends 4 Adımda FPS Arttırma” yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

apex legends sistem gereksinimleri

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Öncelikle “sistem gereksinimi” nedir tanımlayalım mı? Sistem gereksinimi denilen şey oyunun yapımcısı tarafından açıklanan ve “biz bu oyunu yaptık, şu özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa rahatça oynarsanız” ya da “bu oyunu oynamak için en az şu özelliklere sahip bir bilgisayar gerekir” demektir.

Her oyun yapımcısı bütün grafik kartlarında çalışacak bir oyun yapmak ister. Ancak hem güzel grafikler olsun, hem online oyun olsun hem de bütün kartlar çalıştırsın demek pek makul bir istek olmuyor-du. Taa ki Apex Legends çıkana kadar.

Tüm bu özellikleri içinde barındıran ve oyunu ücretsiz olarak oynamaya izin veren Respawn Entartainment oyun için hangi sistemleri tavsiye ediyor birlikte bakalım. Unutmadan; bu bilgiler resmi EA sitesinden alınmıştır.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri (Minimum)

İşletim Sistemi (OS): 64-bit Windows 7
İşlemci (CPU): Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor
RAM: 6GB
Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7730
Ekran Kartı (GPU) RAM: 1 GB
Depolama (HDD – SSD): En az 22 GB boş alan

Apex Legends Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi (OS): 64-bit Windows 7
İşlemci (CPU): Intel i5 3570K or equivalent
RAM: 8GB
Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
Ekran Kartı (GPU) RAM: 8GB
Depolama (HDD – SSD): En az 22 GB boş alan

Gördüğünüz üzere minimum sistem gereksinimlerinde bile 7 yıldan uzun süre önce çıkmış ekran kartı yer alıyor (GT 640). Bu özellikteki bir sistemde dahi oyun rahatça oynanabilecektir. Bahsedilen konulara oldukça yabancı iseniz, size sadece şunu söyleyebilirim. Ekran kartı olayını diğer battle Royale oyunlarındaki gibi kafaya takmanıza gerek yok. Zaten işletim sistemi i3 ve üzeri olan hemen hemen tüm bilgisayarların ekran kartları oyunu rahatlıkla oynamanızı sağlayacaktır.

Kendi deneyimlerimi aktaracak olursam; GTX 850M ekran kartına sahip Asus X550JK laptop ile bu oyunu 70+ FPS ile çok rahat bir şekilde oynayabiliyorum. Masaüstü sistemimde ise GTX 960 mevcut ve yine hiçbir kasma ve donma olmadan oynayabiliyorum. Oyunun ayarlarını kısarak dahili grafik işlemciyle bile oynanabilir bu oyundan söz ediyoruz. Sistemi hiç yormuyor ve kaynak tüketimi çok az.

Apex Legends Oynanabilecek Sistem Tavsiyesi

Apex Legends sistem gereksinimleri nedir öğrendik. Şimdi ise bize Apex’i rahatça, kasma donma olmadan oynatabilecek bir bilgisayar tavsiyesi lazım. PC toplamak oldukça zor bir iş olduğundan hazır sistemlere yönelebilirsiniz. Ortalama 3 bin TL bir sistemle Apex Legends’i 60+ FPS ile oynayabilirsiniz. Aşağıda benim bütçe dostu olarak gördüğüm sistemler var. Kurmuş olduğum sistemler ile Apex Legends oyununu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Technopat, Donanımhaber, Teknobiyotik ve İnventus gibi güvenilir sitelerden topladığım sistemlerin linklerini aşağıda sizlerle paylaştım.

* Yalnızca bu tür battle royale oyunlar oynayacakların kesenin ağzını fazla açmasına gerek yok, sadece Apex için sistem toplayanlarsa mümkün olduğunca cimri davransınlar çünkü yukarıda da görüldüğü üzere çok eski ekran kartlarında bile rahatlıkla oynanabilen bir oyun. Oyunun grafik ayarlarını sonuna kadar açmak istiyorsanız RX 570 ve üzeri ekran kartları sizin için doğru tercih olacaktır.

Sinerji: https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-neon-serisi-asm-rx570-amd-2300x-8gb-240gb-ssd-rx570-8gb-pmu417398
İnventus: https://inventus.com.tr/mi_products/ProductList.aspx?DTID=20#/?tmin=2600&tmaks=3600
Technopat: https://www.technopat.net/2019/03/02/sistem-tavsiyeleri-mart-2019/
İtopya: https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/

Keyifli oyunlar dilerim.

Bir Yorum Yap