Apex Legends Takım Arkadaşı Canlandırma

Apex Legends takım arkadaşı canlandırma yani geri çağırma özelliğiyle oyun dışı kalan ekip üyelerini oyuna yeniden dahil edebilirsiniz. Nasıl yapılır öğrenmek için yazımıza göz atın.

Apex Legends Takım Arkadaşı Canlandırma Nedir?

Respawn denilen bu özellik (Türkçe karşılığı yeniden canlandırma veya diriltme), çatışmada düşman tarafından “kesin olarak” öldürülen arkadaşınızı oyuna yeniden döndürmeye yarar. Eğer ApexLegends oynuyorsanız muhtemelen Fornite ve PUBG gibi diğer battleroyale oyunlarını da oynamışsınız demektir. Hatırlayın; 3-4 arkadaş discord sunucusunda buluşmuşsunuz ve keyifle oyunuzu oynuyorsunuz. Bu tür hayatta kalma konulu oyunlarda temas kaçınılmazdır ve herkes en sona kalan kişi olmak ister.

Apex Legends Takım Arkadaşı Canlandırma

Apex Legends Takım Arkadaşı Canlandırma

Hep birlikte bir çatışmaya girdiniz ve 1-2 arkadaşınızı kaybettiniz. İlk yere düştüklerinde kaldırmak için belli bir süreniz vardır ancak bu süre dolduğunda onları hiçbir şekilde geri getiremezsiniz. ApexLegends’da ise bunun için hala bir şansınız var… ApexLegends’i daha oynanabilir kılan yanlarından bir tanesi de “Ölen ölmüştür” tabusunu kırıyor olması. Oyunun belki de en ilginç özelliği takım arkadaş canlandırma… Devrim niteliğinde bir yenilik olan bu “Respawn” özelliği ile takım arkadaşınızı ilk vurulduğunda kaldıramasanız bile karşı tarafı yok ettikten sonra birkaç saniyede oyuna geri çağırabiliyorsunuz.

Geri Çağırma (Canlandırma) Nasıl Yapılır?

Bir takım arkadaşınız düştüğünde, onları kurtarmak için kısa bir süreniz vardır. Zaman kaybetmeden arkadaşınızın lootbox gibi görünen cesedini bulun. Süresi dolmadan banner adı verilen kartlarını almak için 90 saniyeniz vardır. Bu sürenin sonunda arkadaşınızı hiçbir şekilde diriltemezsiniz. Arkadaşınızın kutusunun başındayken “F” tuşuna basarak kartını alın. Bundan sonra canlandırma noktasına ilerlemelisiniz. Canlandırma noktası üstteki görseldeki gibi bir makineyle çalışır. Bu makineleri bulup iyice yakınlaştıktan sonra “F” tuşuna yeterince basılı tutun ve işlem tamamlanmıştır. Arkadaşınız birkaç saniye içinde “Dropship” gemisinden atlayarak oyuna yeniden katılacak. Bu arada arkadaşınızın hiçbir eşyası olmadığından ona yardım etmek isteyebilirsiniz.

En Yakın Canlandırma Noktası Nasıl Bulunur?

Apex Legends Oyun Haritası

Apex Legends Oyun Haritası

Yukarıdaki resimde oyun haritasını görebilirsiniz. Dikkatli bakarsanız küçük yeşil noktalar mevcut. Bu noktalar canlandırma noktalarını temsil eder. “M” tuşuna basarak haritanızı açıp en yakın yeşil noktaya ilerlerleyebilirsiniz. Bu işlemin bir de kısayolu var; ölen arkadaşınız siz geri çağırma yapacağınız esnada boşluk (space) tuşuna basarsa harita açmaya gerek kalmadan canlandırma noktaları ekranınızda -kalan mesafeyle birlikte- gösterilir.

Bu yazıda sizlere apexlegends takım arkadaşı canlandırma -diğer adıyla respawn– nasıl yapılır bundan bahsettik. Battle Royale oyunları daha oynanabilir kılan bu özelliği oyunlarınızda kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca arkadaş geri çağırmak size oyun sonunda exp kazandırır ve level atlamanızı kolaylaştırır.

İyi oyunlar.

3 Comments

Bir Yorum Yap