Apexlegends Efsane Oyunlar Listesinde

ApexLegends çıktığı günden itibaren rekorlar kıran bir Battle Royale oyunu! FPS modunda oldukça akıcı bir oyun deneyimi yaşatan bu ücretsiz EA yapımı oyun, Origin üzerinden yine ücretsiz üyelikle indirilebiliyor. Battle Royale’nin Evrimi veya Yeni Sürümü sloganıyla piyasaya sürülen oyun; ilk çıktığı gün 25 milyon kullanıcıya ulaştı!

Geçtiğimiz haftalarda ise anlık 2 milyon aktif oyuncuya erişme başarısı gösterdi! Peki ApexLegends ne zaman çıktı? Yayınlanma tarihiyle ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oyunun rekora doyamamasının başlıca sebebi oldukça yüksek FPS (Bknz FPS Arttırma) ile oynanabilmesi, ücretsiz olması ve Twitch platformundaki büyük yayıncıların oyunu oldukça beğenmesi. Tüm bu ihtimaller bir araya gelince Battle Royale oyununun tutmaması için geriye hiçbir neden kalmıyor.

ApexLegends

ApexLegends – Bettle Royale

ApexLegends Ne Zaman Çıktı?

Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için aynı tarihte yayınlanan oyunun çıkış tarihi 4 Şubat 2019. Ücretsiz olarak indirebildiğiniz oyunu yine belli özellikler dışında tamamen “bedava” kullanabiliyorsunuz. EA ve Respawn Entertainment ise gelirlerini oyun için coin satışlarından elde ediyor.

Güncel verilere göre Twitch üzerindeki canlı yayınları ortalama 80K izleyici takip ediyor. Yeni nesil yayıncılar için bu kaçırılmayacak bir fırsat. PUBG’nin yarattığı travmadan kurtulmak ve yayınınıza taze kan pompalamak istiyorsanız bu güncel oyunun yayınları size iyi gelecektir.

ApexLegends Şubat Ayında Fortnite Tahtından Etti

Şubat ayında 122 milyon saat canlı izlenme edinen oyun, Twitchdeki en popüler oyunlar arasında olan Fortnite’ın 82 milyon saatlik izlenme miktarını ezdi geçti. Bu oranla Twitch’teki canlı yayın izlenmesinin %10 luk payını oluşturdu. Oyunun çıkması ile yapılan araştırmalarda her hangi bir zaman diliminde oyunun 200 bin kullanıcıya ulaştığı görüldü.

İlk ayında League of Legends, World of Warcraft gibi hatırı sayılı oyunları geride bırakan oyun, Mart ayı içerisinde de tahtını korudu. Stabilitesini kanıtlayan oyun, Mart ayında PUBG ile birlikte zirveye yerleşti. Henüz Nisan verileri yayınlanmayan oyunun PUBG’yi tahtından devireceğini bir çok profesyonel oyuncu düşünüyor.

Uzun süredir kasılma sorunları yüzünden baygınlık geçirten yeni nesil battle royale oyunları arasından düşük sistem gereksinimleri ile sıyrılmayı başaran oyunun getirdiği bir çok yeniliği yazılarımızı inceleyerek bulabilirsiniz.

Sizlerle birlikte ApexLegends ne zaman çıktı ve yayınlanma tarihi nedir sorularını yanıtladık! Henüz çiçeği burnunda bir oyuna başlamak ve profesyonelleşmek için hiç de geç değil. Zaman kaybetmeden Apex Legends indir sekmesini kullanın ve kayıt olun! Sitemizdeki oyun rehberlerinden faydalanarak kısa sürede bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz! Sormak istediklerinizle ilgili bize İletişim sayfamızdan ulaşın.

Keyifli oyunlar dilerim.

 

Bir Yorum Yap