csom_milesasync_openorfindfile hatası nasıl çözülür?

ApexLegends çok yeni bir oyun ve çeşitli hatalarla karşılaşabiliyoruz. Bu hatalardan bir tanesi csom_milesasync_openorfindfile şeklinde oyuna girmeyi tamamen engelleyen ancak çözümü basit bir hatadır. Oyunu açmaya çalıştığınız anda ufak bir uyarı ekranıyla karşınıza çıkan bu hatada bize oyunun diliyle ilgili bir problem var deniliyor. Bizde bu yazıda hatayı çözerek ApexLegends oyununuza kaldığınız yerden devam etmenizi istiyoruz…Gelin hep birlikte Csom_milesasync_openorfindfile hatası nasıl çözülür öğrenelim!

Csom_milesasync_openorfindfile Hatası Nedir?

Hatanın ekran görüntüsünü aynı şeylerden bahsettiğimizden emin olmak adına aşağıya ekliyorum. Hatanın tam metni ise şu şekilde: CSOM_MilesAsyncOrFindFile(“audio\ship\general_english.mstr”) failedtoopentryresincing. Kısaca çevirecek olursak uyarıda bize “… dosyasını açamıyorum” diyor. Oyunun neden açılmadığını da kısaca açıklamış oluyor. Bu hatayı gidermeden oyunu açamayacağınızdan yazımıza devam ederek neden ortaya çıktığını ve nasıl çözülebileceğini öğrenebilirsiniz.

csom_milesasync_openorfindfile hatası nasıl çözülür?

csom_milesasync_openorfindfile hatası nasıl çözülür?

Hatanın Nedeni Nedir?

Engine Error başlıklı hataların nedeni genellikle oyun dosyalarındaki hatalardan kaynaklanır. Çoğunlukla kullanıcıların oyun dosyalarını kurcalamasıyla ortaya çıkan bu hatalar oyunun bir çeşit tedbiridir. Origin, oyun dosyalarının mümkün olduğunca kendi kontrolünde olmasını ve karıştırılmamasını ister. Bunun nedeni oyunlarda hack/cheat programlarının kullanımını engellemektir. Ayrıca bu, bug denemelerinin de önüne geçer. Kısaca oyun sizin dosyalarla ilgili değişiklik yaptığınızı düşünüyor ve her ihtimale karşı kendini korumaya alıyor. Aşağıdaki bu hata nasıl fixlenir detaylı anlatımını bulabilirsiniz.

Csom_milesasync_openorfindfile Hatası Nasıl Çözülür?

1. Origin uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
2. Sol menüden “My Game Library” seçin.
3. Ortada bulunan “ApexLegends” resmine sağ tıklayın ve “Repair” deyin.
4. Bir süre bekleyin ve işlem tamamlandıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Çözülmedi mi? Üzülmeyin olabilir, şimdi ikinci yönteme geçin…

1. Origin uygulamasını yine yönetici olarak çalıştırın.
2. Sol menüden “My Game Library” seçin.
3. Ortada bulunan “ApexLegends” resmine sağ tıklayın ve bu defa “Game Properties” seçin.
4. Açılan pencerede “ADVANCED LAUNCH OPTIONS” sekmesine gelin.
5.Game Language’yiEnglish US” seçerek Save butonuna tıklayın ve işlem tamamdır.

Buradaki ayarlar tamamlanmadan indirmeyi durdur duysanız ve Origin oyun dosyalarını kontrol edemediyse bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Eğer dili değiştireceksiniz seçtiğiniz dile ait dosyaların indirilmesini ve kontrol edilmesini bekleyin.

Diğer hatalar için “Sistem Gereksinimleri” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

Bir Yorum Yap