Origin Oyunları İçin Masaüstünde Kısayol Oluşturmak

Origin oyunları için bilgisayarınızın masa üstünde nasıl kısayol oluşturulur detaylı olarak anlatacağız. Sizler de ücretli ve ücretsiz oyunlarınız için origin kısayol oluşturma rehberimize göz atabilirsiniz. Umarım keyif alırsnız.

Origin Oyunları

Origin, Electronic Arts firması tarafından geliştirilmiş bir oyun platformu. Bknz Origin  Oyun oynamak için yapılan origin platformu ile PC oyunlarınızı kolayca indirip kurabilir ve oynayabilirsiniz. Oyununuzu bırakmadan arkadaşlarınızla metin ve görüntülü olarak sohbet edebilirsiniz.

Origin Oyunları İçin Kısayol Oluşturmak

Origin Oyunları İçin Masaüstünde Kısayol Oluşturmak

Origin Kısayol Oluşturma Rehberi

EA’nin digital oyun satış servisi olan Origin, yüzlerce oyunun aktif satışını yapar. Bu oyunları bazı istisnalar dışında bir defa kütüphanenize ekledikten sonra dilediğiniz kadar oynayabilir ve istediğiniz bilgisayara istediğiniz anda indirebilirsiniz. Origin’den indirilen bir oyunun masaüstü kısayol simgesi, indirme tamamlandıktan sonra otomatik olarak masaüstünde oluşturulur. Bu sayede Origin uygulamasına girmenize gerek kalmadan masaüstünüzdeki kısayol ile pratik bir şekilde oyununuzu açabilirsiniz. Özellikle kütüphanesinde onlarca oyun bulunanlar için çok işe yarar. Oyunlarının bulunduğu bir “Oyunlar” klasörü tutkusu olanlar için bu vazgeçilmezdir.

Bazen bu oyun kısayolları çeşitli nedenlerle silinebiliyor. Evde olmadığınız bir zamanda gelen misafir çocuğunun bilgisayarınızda neler değiştirebileceğini bilemiyorsunuz… Bu yazıda Origin oyunlarının masaüstü kısayol simgesi nasıl oluşturulur öğrenerek bu tür sinir bozucu durumların önüne geçeceğiz.

Origin Oyunları Masaüstü Kısayol Simgesi Nasıl Oluşturulur?

Baştan söyleyeyim, Origin bu işlem için Steam’de olduğu gibi bir seçenek sunmuyor. Mecbur oyunun .exe uzantılı dosyasını bulup masaüstüne göndereceğiz. Oyun dosyalarının konumuysa şu şekilde:

C:\Program Files (x86)\Origin Games\

Yukarıdaki klasörü açtığınızda kütüphanenizdeki bütün oyun dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Örneğin Apex Legends için kısayol oluşturmak istersek şu konuma gitmeliyiz:

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Apex

Burada yer alan r5apex isimli uygulamaya sağ tıklayın Gönder ve Masaüstü (Kısayol oluştur) seçin. İstediğini oyunun masaüstü simgesini bu şekilde ekleyebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki görseli inceleyin.

Bu yazıyı yalnızca Apex Legends kısayol oluşturma şeklinde anlatmayı planlıyordum, sonuçta burası Apex’e özel bir destek sitesi ancak gördüm ki Origin için ülkemizde neredeyse hiç rehber yok, tüm oyunları kapsayacak şekilde anlatmaya karar verdim. Umarım işinize yaramıştır.

Origin Bu Özelliği Neden Sistemine Dahil Etmiyor?

Steam platformunda yıllardır kullanılan bu özellik oyuncuların çok işine yarıyor. Yabancı oyun forumlarında “Origin bu özelliği getirdiğinde Steam oyunları zihnimize yansıtıyor olacak” şeklinde eleştiriler sıralanmış. Sonuna kadar haklı olan bu eleştiriler milyarlarca dolar yıllık geliri olan bu büyük platform için hiç de zor olmamalı. Şu ana kadar neden bu tür basit bir işlemi yapamadığımızla ilgili bilgi yok. Origin’in kısa sürede bu eksiği gidermesini temenni ediyoruz.

Yazı fontunuzu değiştirmek isterseniz “Apex Legends Yazı Fontu” yazımı inceleyebilirsiniz.

Keyifli oyunlar dilerim.

Bir Yorum Yap